Karboksyterapia – Dla kogo

Zabieg karboksyterapii pobudza naturalne procesy, które bywają "uśpione"

ze względu na np. wiek organizmu, nieprawidłowe odżywianie lub brak aktywności fizycznej. Karboksyterapia to zabieg polegający na na kontrolowanym podawaniu dwutlenku węgla śródskórnie i podskórnie.

Karboksyterapia wywołuje lekki i krótkotrwały stan zapalny, który uruchamia produkcję kolagenu i elastyny. Proces przebudowy rozpoczyna się zwykle już po pierwszym zabiegu i trwa do kilku tygodni po zakończeniu serii zabiegowej. Włókna kolagenowe obkurczają się, poprawia się mikrokrążenie, dzięki czemu skóra staje się gładsza i bardziej sprężysta.
Zabieg ten aktywuje czynnik wzrostu naczyń VEGF. Wynikiem jego działania jest przyrost nowych naczyń włosowatych. Poprawa krążenie dzięki nowym naczyniom pozwala niwelować cienie pod oczami. Jest to najlepsza metoda do walki z cieniami pod oczami.

Zabieg ten znajduje bardzo szerokie zastosowanie

ma udowodnione działanie w wielu wskazaniach tj. cellulit, rozstępy, brzuch, pośladki, uda, kolana, ramiona redukcja tkanki tłuszczowej, zwiotczenie skóry po ciąży i utracie wagi ciała, wiotkość skóry na ramionach, brak elastyczności skóry twarzy, szyi i dekoltu,
opadające powieki, cienie i worki pod oczami, wzmocnienie cebulek włosów – ograniczenie wypadania włosów, zaburzenia krążenia – zimne dłonie i/lub stopy, blizny, idealny zabieg po liposukcji. W momencie iniekcji gaz rozchodzi się równomiernie pod skórą, rozszerza naczynia krwionośne a dzięki temu poprawia odżywienie i dotlenienie tkanek. Podawany dwutlenek węgla stymuluje procesy regeneracji tkankowej, powstają nowe, drobne  naczynia krwionośne, skóra staje się młodsza i elastyczniejsza.

Karboksyterapia jest niezwykle skuteczna i mało inwazyjna.

Nie wymaga żadnego okresu rekonwalescencji, bowiem po zabiegu możemy śmiało wrócić do swoich codziennych obowiązków.