Masaż bambusami

Masaż bambusami polecany jest szczególnie osobom przemęczonym i ze spiętymi mięśniami. Dzięki masażowi poczujesz  głębokie odprężenie i likwidację napięć mięśni. Odzyskasz uczucie lekkości spokoju i relaksu.

Masaż bambusem jest techniką polegającą na rolowaniu po całym ciele, łącznie ze stopami i twarzą, bambusowymi pałeczkami, zwanych cho. Korzystamy z pałeczek o różnych grubościach i długościach, dobiera się je w zależności od masowanej powierzchni ciała. Przy każdorazowej zmianie pałeczek, wykonujemy odprężający masaż dłońmi.

Masaże rozpoczynamy od krótkiego masażu manualnego, przygotowującego ciało do właściwego zabiegu. Następnie rozmasowujemy większe partie ciała, przechodząc do mniejszych. W kolejnym etapie masażu bambusami, przeplatamy oba rodzaje pałeczek bambusowych, wykonując intensywne i energiczne ruchy, mające na celu rozgrzać wszystkie partie mięśni.  Po tej części masażu przychodzi moment na odprężenie: najpierw  delikatnie muskamy ciało bambusem, a na zakończenie wykonujemy delikatny masaż manualny – taki jak na początku zabiegu.

Przed każdym zabiegiem pałeczki są myte, dezynfekowane i podgrzewane.

Pałeczki bambusa podczas masażu dopasowują się do kształtu mięśni. Bambus ma właściwości bakteriobójcze, a równocześnie nie podrażnia skóry. Bogate w krzem pałeczki bambusowe to naturalne piezoelektryki, które dzięki pocieraniu i rolowaniu tworzą potencjał elektryczny. Osoby masowane odczuwają zastrzyk energii i nabierają sił.

Dzięki uciskom pałeczek zabieg szybko i długotrwale poprawia krążenie. Ma działanie drenujące i modelujące, doskonale eliminuje napięcia i wzmacnia mięśnie. Masaż bambusami bardzo dobrze wpływa na modelowanie sylwetki, uelastycznia skórę i redukuje cellulit. Działa pobudzająco i stymulująco na cały organizm. Odpręża i poprawia samopoczucie, a ciało odzyskuje uczucie niesamowitej lekkości..

Masaż bambusami polecamy szczególnie na przemęczone i spięte mięśnie. Podczas masażu odczuwane jest głębokie odprężenie i likwidacja napięć. Ciało odzyskuje uczucie lekkości, a umysł stan błogiego uspokojenia.

Czas trwania masażu - 60 minut