Maseczka algowa – rewitalizuje, odświeża, zapewnia niezbędne minerały

Algi odgrywają dużą rolę w pielęgnacji skóry twarzy, dekoltu i szyi. Intensywnie i trwale nawilżają naskórek oraz głębsze warstwy skóry, skutecznie zapobiegają nadmiernej utracie wody. Łagodzą podrażnienia oraz wykazują skuteczne działanie regenerujące. Służą do intensywnego oczyszczania, rozpulchniają warstwę rogową i poprawiają ukrwienie. Maski algowe, stosowane już od czasów starożytnych, dostarczają nam dużą porcję składników regenerujących i nawilżających, dzięki czemu skóra jest dogłębnie odżywiona.

Maski algowe zalecane są po zabiegach oczyszczania skóry ze względu na swoje działanie bakteriobójcze, bakteriostatyczne oraz łagodzące podrażnienia. Różnorodność masek algowych i ich bogactwo w minerały decyduje o możliwości dopasowania odpowiedniego zabiegu pielęgnacyjnego, także do każdego rodzaju cery. Maski te mogą być stosowane w seriach bez ograniczenia lub jednorazowo, w celu szybkiej poprawy stanu skóry. Dzięki wielkości molekuł i szczególnej strukturze działają one osmotycznie. Dlatego bardzo chętnie stosowane są jako maseczki w gabinetach kosmetycznych jak również pielęgnacji domowej. Maski algowe najczęściej mają postać drobnego proszku, który po zmieszaniu z wodą stanowi masę o gęstej konsystencji, jaką nakłada się na twarz.

Polisacharydy, czyli wielocukry, stanowią aż do 60% wszystkich substancji czynnych występujących w maskach algowych. Część z nich to silnie nawilżające mukopolisacharydy (inaczej glikozoaminoglukany GAG), czyli związki zbudowane z aminocukrów i kwasów uronowych, z których dla naszej skóry najistotniejsze są: kwas hialuronowy i siarczan chondroityny.

D-mannitol i sorbitol – jedne z rezerwowych substancji odżywczych alg. Stanowią połączenie węglowodanów z alkoholem (tzw. alkohole cukrowe). W odniesieniu do naszej skóry świetnie sprawdzają się w pielęgnacji cer mieszanych i tłustych, gdyż oprócz działania nawilżającego regulują funkcje gruczołów łojowych i są bakteriostatykami.

Karageniany – mieszaniny anionowych polisacharydów. Naturalne związki, które ulegają w wodzie hydratacji i pęcznieniu tworząc roztwory koloidalne i hydrozole. W odniesieniu do skóry pełnią przede wszystkim funkcję osłonową i ochronną, a także świetnie nawilżają.

Witaminy – algi są szczególnie bogatym źródłem karotenoidów. Zawierają również witaminy E i C, które nie tylko chronią skórę przed wolnymi rodnikami, ale także stymulują procesy metaboliczne w niej zachodzące np. syntezę kolagenu, wzmacniają ściany naczyń krwionośnych, zwiększają odporność skóry na czynniki zewnętrzne. Wysoka zawartość witamin z grupy B (B1, B2, B5, B6, B12) sprawia, że algi świetnie nadają się do pielęgnacji cer łojotokowych. Wpływają również na poprawę metabolizmu komórek naskórka.

Bardzo często zarówno w kosmetyce domowej, jak i profesjonalnej, wykorzystuje się algi zielone, które są bardzo dobrze tolerowane przez skórę. Rośliny te zawierają ponad 50 różnorodnych składników, dzięki czemu mogą zaopatrywać skórę w wiele ważnych elementów odżywczych. Na szczególną uwagę zasługują maski algowe ze Spiruliną.

Spirulina w zawrotnym tempie stała się bardzo popularna najpierw w Japonii, później w USA i całej Europie. Zawiera w swoim składzie: witaminy i prowitaminy (beta-karoten, kwas foliowy i pantotenowy, biotynę, inozytol), tłuszcze, w tym kwas linolowy i linolenowy GLA, mikro i makro–elementy (potas magnez, żelazo, mangan, selen, molibden, bor, miedź), białka, polisacharydy, fitocyjaniny, spirulan wapniowy.

Dzięki tak wysokiej zawartości aminokwasów, witamin i minerałów przyspiesza gojenie skóry, regeneruje ją i odmładza. Nadaje skórze świeży ton, kolor i wyraźnie obkurcza naczynka. Posiada w sobie bogatą kombinację naturalnych, łatwo przyswajalnych i bezpiecznych dla człowieka substancji odżywczych. Ich obecność wpływa na aktywność enzymów w jądrze komórki i na syntezę DNA. Jej skład wpływa także na aktywność antyrakową i immunostymulacyjną.

Rodzaj maski dobiera się zawsze według indywidualnego zapotrzebowania skóry, aby w pełni ją zrewitalizować, odświeżyć i zapewnić niezbędne minerały. Pod wpływem łagodnej reakcji termicznej maseczka lekko nagrzewa się po wymieszaniu z wodą. Pozwala na otworzenie porów w skórze i umożliwia silniejsze wniknięcie składników aktywnych. Po kilku minutach, gdy maska zastyga, obniża się jej temperatura, a pory zostają zwężone.

Działanie przeciwzmarszczkowe

  • poprawiają napięcie naskórka oraz stymulują proces jego odnowy
  • wyraźnie wzmacniają włókna kolagenu i elastyny
  • odtwarzają białka strukturalne skóry, aktywnie wygładzają i spłycają zmarszczki
  • hamują proces starzenia się skóry

Działanie nawilżające:

  • intensywnie i trwale nawilżają naskórek oraz głębsze warstwy skóry
  • skutecznie zapobiegają nadmiernej utracie wody
  • łagodzą podrażnienia oraz zmniejszają ich skłonność do powstawania
  • wykazują skuteczne działanie regenerujące.

Działanie oczyszczająco-normalizujące:

  • regulują wydzielanie sebum oraz wyraźnie zmniejszają przetłuszczanie się skóry
  • ograniczają skłonność do powstawania zaskórników i zmian trądzikowych
  • hamują rozwój bakterii zmniejszając skłonność do powstawania ropnych zmian
  • pobudzają odnowę tkanki skórnej oraz fibroblastów, odtruwają skórę i ułatwiają usuwanie toksyn.

Działanie wyszczuplająco-wzmacniające:

  • skutecznie zapobiegają powstawaniu na skórze czerwonych „pajączków”
  • wzmacniają płaszcz wodno-lipidowy skóry, który chroni ją przed szkodliwym wpływem środowiska
  • wpływają na przyspieszenie metabolizmu, co jest niezwykle pomocne w walce ze zbędnymi kilogramami.